V životě jde o víc než o VOLVO a proto ho řídíte.
Volvo S80Volvo V40

O téměř až sochařském skandinávském umění bylo napsáno už mnoho řádků – často se však opomíná, že švédská automobilka Volvo je na špici nejenom v designu, ale také v technice. Jen si připomeňte bezpečnostní systém City Safety použitý poprvé u sedanu Volvo S60.
Díky odkazům na konkrétní minulé modely (legendární vozy P1800 a P1800ES) ukryté v novém designu vzdává model V40 hold klasikám skandinávského designu. Sport, elegant – prostě Volvo!


Volvo V40 dostalo velmi expresivní designový háv – snoubí v sobě dravost modelu S60 a praktičnost V70. Na předku vozu zaujme výrazným spodním grilem s elegantně ukrytými LED světlomety pro denní svícení. Nízký nos (typický pro Volvo) se zde stal ještě výraznějším než je obvyklé u vozů skandinávské značky Volvo.
Novinkou je velké panoramatické okno ve střeše. To si za příplatek budou moci koupit řidiči nových V40. Podle úspěchu tohoto doplňku bude umožněno i v jiných modelech mít „nebe nad hlavou“.
Hi-tech použití LE diod se nevyhnulo ani V40. V exteriéru jsou použity pro přední i zadní obrysová světla, světlomety pro denní svícení ve spodní hraně nárazníku, osvětlení SPZ a v třetím brzdovém světle.
Podle názvu by mělo být Volvo V40 považována za stoupence kombíků, ale výrazný zadek (tak typický pro kombi) zde má elegantní linie. Volvo novou generaci „vé-čtyřicítky“ propaguje jako prémiový hatchback. Má nabízet výhody hatchbacku (svižnost v městském provozu, lehčí parkování atd.) a zároveň využívat praktického prostoru, který najdeme převážně o kombíků.Aktuality

Světové prvenství Volva: unikátní airbag pro chodce

Podobný bezpečnostní prvek nemá žádný jiný vůz na světě. Zbrusu nové Volvo V40 přichází s unikátním airbagem pro chodce, který se nepochybně stane jedním z klíčových prvků bezpečnostní výbavy tohoto vozu.

více

Volvo pustí V40 Cross Country i do přírody

První model Cross Country ukázalo Volvo světu už v roce 1997, tehdy pustilo na silnice i do lehčího terénu Volvo V70 Cross Country. Nyní dodala švédská automobilka drsnější ráz své žhavé novince V40. Výsledkem je zdatný a nepřehlédnutelný V40 Cross Country.

více

Nový model Volvo V40 je nejkrásnější ve své kategorii

Dynamický design zbrusu nového luxusního hatchbacku Volvo V40 si získává zaslouženou pozornost. Nejenže se za ním na ulicích i silnicích ohlížejí jak muži, tak i ženy, ale získal také prestižní ocenění v hodnocení krásy. Tuzemští čtenáři časopisu Auto Tip ho posadili na první místo v mezinárodní anketě Auto Bild Design Award v kategorii malých a kom- paktních vozů.

více


Design by 3sixty | 2024